MEB Personel
Giriş Tarihi : 02-04-2023 15:08   Güncelleme : 02-04-2023 15:25

2023 E-Sınav Görevli Ücretleri Ne Kadar Oldu? İşte Zamlı Ücretler

2023 E-Sınav ücretleri ne kadar oldu? Ülkemizde yapılan E-Sınav ücretlerine son yapılan zamlarla birlikte artırmalar yapıldı. Gözetmen, salon başkanı ve uygulama sorumlusu e-sınav ücretleri güncel ücretleri bu haberimizde

2023 E-Sınav Görevli Ücretleri Ne Kadar Oldu? İşte Zamlı Ücretler

Geçtiğimiz aylarda Ocak da memur maaşlarına %30 zamn yapıldı. Zam yapılmasıyla birlikte birçok sınav görev ücretlerine de zam geldi. Zamla birlikte her sınavın gözetmen, salon başkanı ve uygulama sorumlu ücretleri de artmış oldu. Bı sınavlardan biri olan E-Sıanv ücretleri ne kadar oldu? Gözetmen, salon başkanı ve uygulama sorumlusu e-sınavlardan ne kadar ücret alacak? Son yapılan zamlarla birlikte 2023 E-Sınav ücretleri aşağıda yer almaktadır. 

  • E-Sınav Uygulama Sorumlusu: 548 TL
  • E-Sınav Salon Başkanı: 474 TL
  • E-Sınav Gözetmen: 438 TL

Yukarıda yer alan ücretler 2023 Haziran-Ocaka ayında hesaplanan ücretler %15'lik vergi dilimlerine göre hesaplanmıştır. Her görevlinin gireceği vergi dilimine göre bu ücretler değişiklik gösterebilir. 

MEB tarafından bilgisayar ortamında uygulanan E-Sınavlar sayesinde sınavlar hızlı ve günceli şekilde yapılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) E-Sınv aracılığıyla öğrencilerin, memurların, öğretmenlerin ve diğer kamu personellerinin sınavlarını merkezi yapıdan bir sunucu yardımıyla gerçekleştiriyor. Yapılan sınavlarla birlikte sonuçlar bilgisayar ortamında hızlı bir şekilde açıklanıyor. 

MEB E-Sınav

MEB tarafından Türkiye'nin birçok ilinde gerçekleştirilen E-Sınavlara adaylar ÖSYM'nin belirliği okullarda ya da MEB tarafından belirlenen Mesleki liselerde bu sınavlara girebiliyorlar. E-Sınavlar sayesinde sınav görevlileri sınavları online olarak takip edebilmekte ve anında ölçüm yapabilmektedir. 

E-Sınav ücretlerine yapılan son zamlarla birlikte birçok MEB personeli bu sınavlarda görev almak için başvuru yapmaya başladı. Sınav ücretlerinin iyileştirilmesiyle birlikte öğretmenler aktif olarak gözetmen, salon başkanı ve uygulama sorumlusu olarak görev almaya başladı. 

MEB tarafından gerçekleştirilen E-sınavlar adaylar tarafından çok beğeniliyor ve destekleniyor. Sınavlar daha şeffaf ve güvenli oluyor. Sınav sonrası sonuçalr için bekleme süresi olmadan sonuçlara anında ulaşılabiliyor. 

 

Esma KOÇEsma KOÇ