Diyanet
Giriş Tarihi : 23-05-2023 16:21

Geçici Görev Yapan Fahri Kuran Kursu Öğreticilerine Kadro Verilmeli

Fahri (Geçici) Kuran Kursu öğreticiliği yapan adaylar seçim öncesi müjdeli haberi bekliyor. Yıllardır geçici olarak hizmet veren Kuran Kursu öğreticileri Cumhurbaşkanından kadro istiyor. Verilen sözlerin biran önce tutulmasını talep ediyorlar.

Geçici Görev Yapan Fahri Kuran Kursu Öğreticilerine Kadro Verilmeli

Yıllardır Diyanet kurumu kapsamında fahri geçici olarak görev yapan Kuran Kursu öğreticileri artık kadroya alınmak istiyor. Geçici olarak memur yönetmeliğinin 657. sayısının 5510 maddesine istinaden görev yapan Kuran Kursu öğreticileri KPSS, DHBT ve mülakat aşamalarını geçerek öğretici olmaya hak kazanmalarına rağmen kadro alamadılar. Mevcut maaşlara oranla daha az ücret alan Fahri Kuran Kursu öğreticileri seçim öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan kadro müjdesini bekliyorlar.

Geçici olarak yıllardır hizmet veren adaylar SGK prim günlerine bakılmaksızın kadro taleplerini sosyal medya platformlarında dile getiriyorlar.

2013 yılından 2018 yılına kadar geçici görev yapan Kuran Kursu öğreticilerinin atamaları yapılmadı ve yıllardır görev aldıkları için atanan adaylara tecrübelerini aktarıyorlar. 2018 yılında Cumhurbaşkanı tarafından geçici Kuran Kursu öğreticilerine kadro söze verilmişti. Verilen sözlerin tutulmasını isteyen adaylar artık kadro istiyoruz diyorlar.

Fahri (Geçici) Kuran Kursu Öğreticileri Platformu tarafından yapılan açıklamaya göre Kuran Kursu öğreticileri hafızlık kurslarında, 4-6 yaş kurslarda, işitme engelli kurslarda ve ihtiyaç odaklı kurslarda fahri öğretici olarak hizmet etmektedirler. 2013 ve 2018 yılları arasında herhangi bir kadronun verilmediğini ifade eden platform üyeleri, kendilerine verilen sözün tutulmasını istiyor.

Geçmişte ücretli öğretmenleri kadroya alındığı gibi Diyanet çalışanları Kuran Kursu öğreticileri de SGK prim günleri hesaplanarak kadroya alınmalıdır.

Kaynak:FAHRİ (geçici) KURAN KURSU ÖĞRETİCİLERİ PLATFORMU

Esma KOÇEsma KOÇ